+48 536 227 753 biuro@instalserwis24.pl

Przewierty sterowane, przewierty HDD, przeciski

Wiercenia horyzontalne stosuje się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości wykonywania wykopów otwartych, np. rzeki, zbiorniki wodne, drogi i linie kolejowe, różnego rodzaju infrastruktura, tereny parków i rezerwatów, wzniesienia i inne przeszkody terenowe.

Jest to technologia w Polsce stosowana do wielkich projektów inżynierskich, a firmy wykonujące te gigantyczne projekty mało kiedy wypełniają potrzeby rynku w zakresie mniejszych realizacji.

Nasza firma i wyspecjalizowany personel z doświadczeniem niezliczonej ilości przewiertów horyzontalnych sterowanych HDD zapewniają nam skuteczność i prawidłowość wykonywanych prac.

Technologia sterowanych przewiertów horyzontalnych jest jedną z najskuteczniejszych metod umieszczania przewodów wodociągowych, energetycznych, gazowych, ciepłowniczych  oraz telekomunikacyjnych.

Warto nadmienić, iż koszty związane z pracami wiertniczymi wbrew przekonaniu stają się coraz bardziej dostępne i atrakcyjne pod względem ceny.

Koszty wykopu ułożenia przewodu, rurociągu, oznakowanie podziemne, zasypanie wykopów i zagęszczenie warstwowe wykopów bardzo często kosztują więcej i pochłaniają zarówno wiele pracy ludzi, jak i sprzętu generując przy tym ogromne koszty.

My stosując technologie przewiertów w cenach zazwyczaj niższych niż koszty wykopów i przywrócenia terenu do stanu pierwotnego.

Wielkie doświadczenie i zaplecze sprzętowe daje przewagę w jakości wykonywanych prac, a determinacja zespołu często daje pozytywne rezultaty nawet wtedy, kiedy inne firmy odmawiają możliwości podjęcia kolejnej próby pokonania przeszkody.

Dla naszych klientów wykonujemy również przyłącza wodociągowe, gazowe i kanalizacyjne.

 

rura wchodząca w otwór pod ziemią

Często zadawane pytania

Jak odbywa się umieszczanie rury pod ziemią bez rozkopywania całego obszaru inwestycji?

Wykonujemy 2 komory:

  • 1 to początkowa nazywana startową
  • 2 to komora podawcza – końcowa

Z komory początkowej wykonujemy przewiert pilotażowy nadając i ustalając trasę przewiertu, a po dowierceniu się do komory końcowej zmieniamy osprzęt na wiertle i wciągamy za nim — rozwiercając grunt — rurociąg.

Ile kosztuje 1mb przewiertu?

Koszty są kalkulowane indywidualnie, każda budowa jest inna, inny jest zakres wykonywanych prac.

W jakim gruncie wiercicie?

Praktycznie w każdym od piasków, przez gliny wszelkich typów po grunty kamieniste.

Ile trwa proces wiercenia?

W zależności od gruntu, długości średnicy rurociągu, waha się od kilku godzin nawet do kilkunastu.
Jednak jest nieporównywalnie krótszy niż tradycyjne wykopy.

Czy można wiercić zimą?

Tak, można wiercić, mamy system podgrzewania płuczki bentonitowej, co sprawia że możemy wiercić o każdej porze roku.

Czy płuczka ma wielkie znaczenie podczas wierceń?

Tak, ma bardzo wielkie znaczenie i dlatego nasza firma wyposażona jest w amerykański system przygotowania płuczek bentonitowych pod ciągłym nadzorem jakości przygotowanej płuczki.

To daje nam przewagę nad wieloma firmami, ponieważ dobrze przygotowana i zaaplikowana do otworu wiertniczego płuczka, daje nam około 50 % szans na udany przewiert, nawet w najtrudniejszym terenie.

Jaka jest dokładność wykonania przewiertu?

Dokładność jest bardzo duża i mieści się w zakresie błędu 1 % w osi przewiertu, co sprawia że możemy sterować wiertłem tak dokładnie, jak jest to wymagane przy realizacji projektu.

Masz pytania, chcesz omówić projekt, otrzymać wycenę?